https://www.webbreitling.com https://www.computerbreitling.com patek philippe replica apatekphilippe.com fake patek philippe watches patek philippe replica fake patek philippe patek philippe nautilus replica hpatekphilippe.com ipatekphilippe.com patek philippe fake fake patek philippe watches omega speedmaster replica 3gomegawatches.com fake omega watches

Potencja

Kobiecy orgazm – dlaczego się nie pojawia?

Kobiecy orgazm, czyli jak pobudzić partnerkę?

Kobieta znacznie różni się od mężczyzny pod względem seksualności. O ile zdolność do przeżywania orgazmu u panów jest wrodzona, o tyle kobieta musi się jej wręcz nauczyć. Mężczyźni mają spore pole do popisu, ponieważ powinni przyczyniać się do zadowolenia swojej partnerki, a nie skupiać się wyłącznie na własnej przyjemności. Są sposoby na pobudzenie partnerki, dzięki czemu może ona łatwiej i znacznie częściej osiągnąć orgazm podczas zbliżenia.

Charakterystyka kobiecego orgazmu

Orgazm u kobiety nie występuje podczas każdego stosunku i jest to zjawisko całkowicie normalne. Kobieta potrzebuje odpowiedniej stymulacji do osiągnięcia szczytowania, chociaż najczęściej wymagana jest stymulacja łechtaczki. Nie udaje się tego dokonać w każdej pozycji, często też kobieta potrzebuje znacznie więcej czasu niż mężczyzna, a więc para nie może się zgrać. Kobieta musi nauczyć się własnego ciała, zaspokajania potrzeb oraz dochodzenia do orgazmu. Charakterystyczną cechą kobiecego orgazmu jest możliwość wielokrotnego szczytowania raz po raz – mężczyzna nie jest w stanie tego dokonać. Kobieta może szczytować w wyniku pettingu, stosunku dopochwowego, oralnego, masturbacji, stymulacji punktu G, ale również podczas seksu analnego czy pobudzania sutków. Również w tym przypadku mężczyzna nie ma aż takiego szerokiego pola do popisu. Uważa się, że kobiecy orgazm jest intensywniejszy od męskiego i trwa nieco dłużej. Charakteryzuje się regularnymi i niekontrolowanymi skurczami macicy, zwiększona ilością wydzieliny z pochwy, intensywnym ukrwieniem narządów płciowych. U niektórych kobiet może wystąpić również wytrysk.

Orgazm pochwowy a łechtaczkowy

Kobieta może przeżywać dwa typy orgazmu. Wersja pochwowa związana jest z penetracją pochwy, podczas której dochodzi do stymulowania punktu G. Drugim typem jest orgazm łechtaczkowy, który wymaga stymulacji łechtaczki należącej do zewnętrznych narządów płciowych. Ten typ szczytowania potrafi osiągać każda kobieta. Orgazm pochwowy – ten typ orgazmu zwykle osiągają kobiety po 30 roku życia, które mają już za sobą wiele doświadczeń seksualnych oraz doskonale znają swoje ciało. Dochodzi don niego na skutek drażnienia ścianek pochwy, do czego może przyczynić się wykorzystywanie prezerwatyw z wypustkami czy stymulacja wibratorem. Orgazm łechtaczkowy – jest najbardziej powszechny i łatwy do osiągnięcia, wymaga jedynie stymulacji łechtaczki. Jest to orgazm możliwy do osiągnięcia w czasie seksu oralnego, ale również podczas zwykłego stosunku – orgazm łechtaczkowy można osiągnąć np. w pozycji misjonarskiej.

Dlaczego kobieta nie ma orgazmu?

Brak orgazmu u kobiety jest bardzo powszechnym zjawiskiem, które nie oznacza jednak, że kobiety te narzekają na swoje życie seksualne. Orgazm nie determinuje zadowolenia z pożycia. Nawet 10-15% kobiet nie odczuwa orgazmu, ale podczas seksu towarzyszy im przyjemność i poczucie bliskości. Większość kobiet nie osiąga orgazmu z powodu zbyt małej ilości bodźców podczas zbliżenia, które powodują niedostateczny poziom podniecenia. O to w dużej mierze powinien postarać się partner, który może zastosować odpowiednio długą grę wstępną, podczas której rozbudzi zmysły kobiety. Panie często cierpią na różne zaburzenia seksualne, przez które nie potrafią łatwo i szybko osiągać orgazmu – może to być spadek libido, suchość pochwy, zbytni luz w pochwie mogący pojawić się po porodzie, powikłania po nacięciu krocza. Osiągnięcie orgazmu może utrudniać lub uniemożliwiać wiele problemów ginekologicznych. Warto jednak podkreślić, że orgazm pochwowy może z powodzeniem zastąpić orgazm łechtaczkowy, który prowadzi do pełnego zaspokojenia kobiety. Wystarczy odpowiednia stymulacja łechtaczki, by udało się doprowadzić kobietę do szczytowania, zapewniając jej zadowolenie ze zbliżenia. Jeśli problem braku orgazmu jest dla kobiety kłopotliwy, powinna ona skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który postara się znaleźć przyczynę problemu – o ile ta tkwi w fizyczności, a nie w psychice.

Leave a Reply