https://www.webbreitling.com https://www.computerbreitling.com patek philippe replica apatekphilippe.com fake patek philippe watches patek philippe replica fake patek philippe patek philippe nautilus replica hpatekphilippe.com ipatekphilippe.com patek philippe fake fake patek philippe watches omega speedmaster replica 3gomegawatches.com fake omega watches

Potencja

Czy sterydy anabolicznie wpływają negatywnie na zaburzenia erekcji i męską płodność?

Sterydy anaboliczno-androgenne to powszechnie stosowane leki poprawiające siłę i masę mięśniową oraz wyniki sportowe. Większość osób stosujących sterydy anaboliczne to sportowcy nieprofesjonalni, a wielu z nich to jeszcze nastolatki. Zjawisko to rozprzestrzeniło się wśród sportowców amatorów, także tych, którzy chodzą na siłownię „dla siebie”. Stosując sterydy, ludzie starają się zmaksymalizować efekt anaboliczny (efekt budowy mięśni) oraz zminimalizować efekt androgenny odpowiedzialny za rozwój męskich cech płciowych. Stosunek anabolicznego do androgennego działania testosteronu wynosi 1: 1. W przypadku innych stosowanych sterydów anabolicznych stosunek ten jest różny i może nawet przekroczyć 30. Sterydy można modyfikować na różne sposoby, aby osiągnąć określony efekt i nie wszystkie leki mają na celu zwiększenie masy mięśniowej. Efektem ubocznym stosowania sterydów może być impotencja i bezpłodność.

Co wpływa na negatywne działanie sterydów na potencję?

Efekt uboczny androgennego działania leku zależy od dawki i czasu stosowania. W celu maksymalizacji pożądanych efektów i zapobiegania skutkom ubocznym powszechnie stosuje się inne leki hormonalne. Równowaga androgenno-estrogenowa w tkankach jest niestabilna, dlatego też próbuje się zapobiegać działaniom niepożądanym za pomocą innych leków. Steroidy anaboliczno-androgenne również znacząco wpływają na aktywność gonad poprzez zahamowanie produkcji androgenów i plemników w jądrach. Efekty te pojawiają się różnie u różnych ludzi i nie można ich przewidzieć.

Funkcja jąder i jej upośledzenie

Zadaniem jąder jest produkcja nasienia i hormonów płciowych, głównie testosteronu. Normalna produkcja testosteronu zapewnia rozwój męskich cech płciowych, a także przyczynia się do utrzymania wysokiego poziomu testosteronu w jądrach (stężenie testosteronu w jądrach jest kilkadziesiąt razy wyższe niż we krwi), który jest niezbędny dla prawidłowego nasienia produkcja.

Czynność jąder jest kontrolowana przez przysadkę mózgową. Steroidy anaboliczno-androgenne podawane zewnętrznie zaburzają regulację normalnego funkcjonowania przysadki mózgowej. Przy niedostatecznej regulacji przysadki mózgowej spada własna produkcja testosteronu w jądrach, co prowadzi do zmniejszenia produkcji nasienia, aż do całkowitego ustania.

Steroidy anaboliczne powodują zależną od dawki dysfunkcję osi przysadka-jądro poprzez hamowanie wydzielania wytwarzanych w przysadce gonadotropin jąder, które stymulują produkcję testosteronu. Prowadzi to do zmniejszenia własnej produkcji testosteronu, zmniejszenia wielkości jąder i naruszenia produkcji nasienia. Może to prowadzić do bezpłodności. Testosteron podawany zewnętrznie nie jest w stanie wytworzyć wysokiego poziomu testosteronu w jądrach i faktycznie go obniża, ponieważ poziom gonadotropin wydzielanych przez przysadkę mózgową. Zwłaszcza w okresie dojrzewania sterydy anaboliczne mogą powodować nieodwracalne uszkodzenie produkcji nasienia.

Wpływ sterydów anabolicznych (androgenów) na popęd płciowy

Popęd seksualny (lub libido) jest kontrolowany głównie przez testosteron. Sterydy anaboliczne mogą prowadzić do zwiększenia libido. Zwiększenie libido może być problematyczne, ponieważ stosowanie dużych dawek androgenów może również zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownych zachowań.

Częstym problemem jest sytuacja po zastosowaniu sterydów, w której organizm na długi czas przestaje produkować testosteron. Jest to znane każdemu, kto używa sterydów. Jednocześnie stężenie testosteronu we krwi jest niewystarczające do utrzymania prawidłowego libido, dlatego takie zaburzenia hormonalne mogą prowadzić do utraty libido. Ponadto niedobór testosteronu wiąże się z wieloma innymi objawami i zagrożeniami dla zdrowia.

Bardzo wyraźny spadek stężenia testosteronu może również prowadzić do zaburzeń erekcji i zaburzeń psychicznych. Na przykład znacznemu pogorszeniu wydolności sztangisty może towarzyszyć zwiększone ryzyko nowego cyklu androgennego. Wpływ steroidów anaboliczno-androgennych na funkcje rozrodcze w dużej mierze zależy od stosowanych leków, dawek i czasu ich stosowania. Według badań hormonalnych, które odzwierciedlają funkcję jąder, można zaobserwować typowe nieprawidłowości. Badania nasienia wykazały, że znaczna część użytkowników sterydów może w ogóle nie mieć plemników. Należy również pamiętać, że stosowanie sterydów anabolicznych nie wyklucza.

Ważne!

Testosteron to męski hormon płciowy, jego syntetycznymi pochodnymi są sterydy anaboliczne. Stosowanie testosteronu dostarczanego z zewnątrz w dużych ilościach obniża produkcję własnego testosteronu, ponieważ organizm uważa, że jest go za dużo. Męskie narządy płciowe stopniowo zmniejszają produkcję nasienia, aż do całkowitego ustania. Dodatkowo sterydy wpływają niekorzystnie na strukturę nasienia, obniżają jakość wytrysku. Razem czynniki te prowadzą do zaburzeń erekcji i niepłodności męskiej.

Problemy z funkcjami seksualnymi u mężczyzn zaczęły się pojawiać po kuracji sterydami. Pod wieloma względami wiążą się one z faktem, że dochodzi do niewydolności hormonalnej, naturalny testosteron jest uzupełniany syntetycznym i oprócz dobrze już znanych pozytywnych wyników zwiększa się potencja. Na razie wszystko wydaje się być w porządku, ale kiedy sportowiec kończy cykl, produkcja naturalnego hormonu spada i prowadzi do braku pożądania seksualnego.

Leave a Reply